Prymicje księdza Kamila Karpińskiego

W dniu 29 maja 2021r. w parafii pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Siedliskach odbyło się uroczyste powitanie prymicjanta, księdza Kamila Karpińskiego.

Kamil Wojciech Karpiński urodził się 17 czerwca 1996 roku w Strzelcach Opolskich. Mieszkał w Kędzierzynie – Koźlu, województwie opolskim. Uczęszczał do Szkoły Podstawowej nr 5 w Kędzierzynie – Koźlu następnie do gimnazjum. W 2012 roku rozpoczął naukę w I Liceum Ogólnokształcącym im. Henryka Sienkiewicza w Koźlu. Jest absolwentem Państwowej Szkoły Muzycznej I-go stopnia w Kędzierzynie – Koźlu.

Zaraz po I Komunii św. rozpoczął  służbę przy ołtarzu zostając ministrantem w parafii pod wezwaniem  bł. Eugeniusza de Mazenod w Kędzierzynie – Koźlu. Bliskość ołtarza, rekolekcje, rozmowy z duchownymi powodowały coraz głębsze rozeznanie drogi swojego powołania. Spędzając wakacje u rodziny w Siedliskach zafascynował się pracą księży diecezjalnych. Po maturze w 2015 roku wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie.

Prymicjanta uroczyście powitał Sołtys Siedlisk Pan Zdzisław Górka, Pan Stanisław Siedlarz oraz rodzice, rodzina i przyjaciele, a wydarzenie uświetnił występ zespołu ludowego.

Po oficjalnym przywitaniu ksiądz Kamil Karpiński wraz z rodziną i parafianami w towarzystwie banderii konnej wyruszył do kościoła parafialnego, by wspólnie pomodlić się w świątyni podczas Nabożeństwa Majowego.

W niedzielę 30 maja 2021r. w swojej rodzinnej parafii w kościele św. Apostołów Piotra i Pawła w Siedliskach ksiądz Kamil Karpiński przeżywał szczególnie doniosłą, uroczystą chwilę. Przed zgromadzonymi wiernymi odprawił swoją Mszę Świętą Prymicyjną.

Prymicjant podziękował tym, którzy pomagali mu wzrastać w drodze do kapłaństwa: rodzicom za wychowanie w wierze, rodzeństwu i przyjaciołom za świadectwo życia, księżom za przykład kapłańskiej służby i pokazanie piękna powołania.

Eucharystia była wyjątkowa, z piękną  oprawą muzyczną  orkiestry dętej przy OSP w Siedliskach,  nie brakowało wzruszających i bardzo osobistych momentów.

Na zakończenie Mszy Świętej Prymicjant udzielił zgromadzonym  specjalnego błogosławieństwa przekazując  pamiątkowy obrazek zawierający motto prymicyjne „Zjaw swą litość w życiu całym tym co żebrzą Twej opieki; W Tobie Panie zaufałem nie zawstydzę się na wieki” (Te Deum).