Poznaj Polskę – Wycieczka uczniów klas IV-VI SP w Wilczyskach

W dniu 25 listopada 2021r. uczniowie klasy czwartej, piątej i szóstej Szkoły podstawowej w Wilczyskach wyruszyli na atrakcyjną całodniową wycieczkę

Wycieczka została zrealizowana w ramach przedsięwzięcia „Poznaj Polskę” i dofinansowana przez Ministra Edukacji i Nauki oraz Burmistrza Bobowej.

Towarzyszyła nam piękna słoneczna pogoda oraz mnóstwo wrażeń. Najpierw wraz z przewodnikiem zwiedziliśmy Skansen Wsi Pogórzańskiej w Szymbarku. Dzieci mogły zobaczyć, jak dawniej wyglądało Zycie i codzienne obowiązki mieszkańców tych ziem. Największą atrakcją okazał się drewniany plac zabaw, z którego mogliśmy skorzystać i spróbować swoich sił podczas zabawy.

Potem wyruszyliśmy w dalszą podróż, gdzie zwiedziliśmy Centrum Dziedzictwa Szkła Krosno. Dzieci z wielkim zainteresowaniem przyglądały się procesowi wytwarzanie szkła, barwienia oraz dekorowania. Na koniec miały możliwość zakupienia pamiątek, oczywiście szklanych.

Zmęczeni, ale szczęśliwi – cało i zdrowo wróciliśmy do domów, pełni nowych doświadczeń i wrażeń, które na pewno pozostanę w pamięci na długo.