POWITANIE WIOSNY W PRZEDSZKOLU SAMORZĄDOWYM W WILCZYSKACH

Dnia 04.04.2017r. dzieci z Samorządowego Przedszkola w Wilczyskach uroczyście pożegnały zimę i powitały wiosnę. Ogromne emocje wśród naszych przedszkolaków, wzbudziły już same przygotowania. Z wielkim zaangażowaniem pomagały w wykonaniu kwiatów z kolorowego papieru oraz sadziły kwiaty i rośliny w zielonym kąciku.
W dniu uroczystości wszystkie przedszkolaki były pięknie przebrane w wiosenne stroje, aby zaakcentować nadchodzącą porę roku. Na tle wiosennej dekoracji dzieci z grupy młodszej przygotowały przedstawienie pt. „Witaj Wiosno”. Wszystkie przedszkolaki wierszem, tańcem
i piosenką powitali najpiękniejszą porę roku. Następnie po części artystycznej dzieci z kwiatami
w dłoniach i ze śpiewem na ustach przemaszerowały barwnym korowodem nad pobliską rzekę, by spalić słomianą kukłę Marzannę. Głośnymi okrzykami powitały nową porę roku -WIOSNĘ. W lesie dzieci zobaczyły przepięknie kwitnące zawilce, które upewniły ich, że zima odeszła na dobre. Po powrocie na placu przedszkolnym na dzieci czekał przepyszny poczęstunek przygotowany przez rodziców – kiełbaski z grilla oraz ciasteczka. Wiosenna atmosfera udzielała się wszystkim, a radosne nastroje towarzyszyły jeszcze przez długi czas.