Powitanie Nowego Roku na Bobowskim Rynku

31 grudnia 2018r. na przełomie starego i nowego roku na bobowskim rynku hucznie świętowaliśmy Sylwestra, zabawa przy muzyce zespołu „Torki” trwała od 22 do 2 w nocy, a uczestnikami tego wydarzenia byli mieszkańcy Bobowej, gminy oraz licznie przybyli goście. Był to szczególny czas dla naszego miasta – 10 lat temu 1.01.2009 r. Bobowa odzyskała status miasta.

Tuż przed północą na scenie pojawił się Burmistrz Bobowej Pan Wacław Ligęza oraz Przewodnicząca Rady Miejskiej w Bobowej Pani Małgorzata Molendowicz. Włodarz naszego Miasta w przemówieniu nawiązał do nocy Sylwestrowej 2008/2009, kiedy to witaliśmy Nowy Rok 2009, w którym Bobowa odzyskała prawa miejskie, a witając Nowy 2019 rok świętowaliśmy już 10-lecie odzyskania przez Bobową praw miejskich. Jak zapowiedział Pan Burmistrz w Nowym Roku zaplanowany jest cykl imprez upamiętniających tę rocznicę oraz jubileusz 680-lecia lokacji miasta Bobowa, życzył wszystkim mieszkańcom i przybyłym gościom szczęśliwego Nowego 2019 roku. Życzenia noworoczne złożyła również Pani Małgorzata Molendowicz Przewodnicząca Rady Miejskiej w Bobowej w swoim imieniu oraz licznie przybyłych radnych na jubileuszową zabawę sylwestrową.

O północy po złożonych życzeniach i wspólnym przywitaniu Nowego Roku, wszyscy podziwialiśmy pokaz sztucznych ogni które rozbłysły nad bobowskim rynkiem.

W trakcie nocy sylwestrowej zgromadzeni mieszkańcy oraz goście brali udział w konkursie tańca oraz konkursie wiedzy o Gminie Bobowa w którym nagrodą była książka autorstwa Pani Barbary Kowalskiej pt. „Walki o Niepodległość z Bobową w tle, czyli rzecz o Bobowskich Bohaterach”. Podczas zabawy wyłoniony został król i królowa tańca wśród dorosłych, a także wśród dzieci dla których nagrodą była pizza ufundowana przez Państwa Jadwigę i Roberta Wiejaczków właścicieli Pubu Galicja w Bobowej.

Od początku sylwestrowego spotkania pracownicy Gminnej Jednostki Usług Komunalnych w Bobowej częstowali wszystkich chętnych ciepłym bigosem i herbatą, aby każdy kto w ten zimowy wieczór postanowił bawić się na bobowskim Rynku pod Gwiazdami mógł się posilić.

Organizatorami imprezy byli Burmistrz Bobowej oraz Centrum Kultury i Promocji Gminy Bobowa.

Natomiast druhowie z jednostki OSP Stróżna i Sędziszowa wspólnie z Policją z komisariatu w Bobowej czuwali nad bezpieczeństwem bawiących się osób.