Podwójne prymicje w gminie Bobowa: ks. Jakub Zagórski i ks. Grzegorz Kowalski

W sobotę 30 maja 2020 roku w kościele pw. błogosławionej Karoliny Kózkówny w Tarnowie Biskup tarnowski Andrzej Jeż udzielił święceń kapłańskich dwudziestu diakonom Wyższego Seminarium Duchownego, wśród których było dwóch diakonów z gminy Bobowa.
Ksiądz Jakub Zagórski (ur. 1995) pochodzący z parafii pw. Wszystkich Świętych w Bobowej i ksiądz Grzegorz Kowalski (ur.1986) pochodzący z parafii pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Siedliskach w sobotę wieczorem witani byli w swoich rodzinnych miejscowościach już jako kapłani. Każdy z nich w swojej parafii odprawił pierwsze nabożeństwo majowe.
Prymicje to jeden z najważniejszych dni w życiu młodego kapłana. To także wyjątkowe wydarzenie dla rodziny i parafii neoprezbitera.
W niedzielę Zesłania Ducha Świętego 31 maja 2020 roku obaj kapłani odprawili swoją Mszę Prymicyjną.
Ks. Grzegorz Kowalski o godz. 11.00 w kościele pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Siedliskach, a ks. Jakub Zagórski o godzinie 11.30 w kościele pw. Wszystkich Świętych w Bobowej.
Kościoły wypełnione były rodziną, kapłanami, najbliższymi przyjaciółmi prymicjantów, przedstawicielami władz samorządowych oraz wiernymi, którzy wzięli udział w tej podniosłej uroczystości.
Po zakończeniu Mszy św. wszyscy zgromadzeni otrzymali prymicyjne błogosławieństwo i pamiątkowy obrazek.