„Perła Samorządu” dla Burmistrza Bobowej Wacława Ligęzy

Burmistrz Bobowej Wacław Ligęza został laureatem plebiscytu „Perły Samorządu” w kategorii najlepszy włodarz gminy. Ranking zorganizowany przez gazetę „Dziennik Gazeta Prawna” miał charakter ogólnopolski. Zwycięzców wyłoniło jury składające się z redaktorów dziennika. „Perły Samorządu” to kolejna, prestiżowa nagroda przyznana Burmistrzowi Wacławowi Ligęzie przez niezależne gremium w krótkim odstępie czasu.

Rozstrzygnięcie plebiscytu „Perły Samorządu” odbyło się na gali zorganizowanej w hotelu Mercure w centrum Warszawy, co dodatkowo podniosło prestiż całego wydarzenia. Wyniki plebiscytu zostały utrzymywane w tajemnicy do ostatniej chwili.

Zostałem zaproszony na galę rozdania nagród w plebiscycie „Perły Samorządu” do Warszawy przez redakcję gazety „Dziennik Gazeta Prawna”. Jednak wyniki plebiscytu nie były mi znane, aż do mementu wręczenia nagrody. Kolejny raz jestem zaszczycony, że niezależna grupa ekspertów doceniła inicjatywy i inwestycje zrealizowane w naszej gminie. Dziękuję wszystkim, dzięki którym Bobowa jest ceniona w całej Polsce. – powiedział Burmistrz Wacław Ligęza tuż po odbiorze wyróżnienia.

W rankingu włodarzy polskich samorządów, organizatorzy oceniali m.in. takie formy aktywności jak: inicjatywy społeczne, zaangażowanie w strukturach samorządowych, ilość złożonych wniosków o dofinansowanie zewnętrzne i ilość wniosków rozpatrzonych pozytywnie, kontakt z mieszkańcami, ilość organizowanych imprez kulturalnych i sportowych, itd. W sumie, ocenie poddano blisko 50 różnych wskaźników.

Punktacja, zgromadzona na podstawie ogólnopolskiego badania, uplasowała Burmistrza Bobowej Wacława Ligęzę na trzecim miejscu w Polsce w kategorii najlepszy włodarz gminy miejsko-wiejskiej.

To jednak nie koniec dobrych wieści. Kapituła plebiscytu „Perły Samorządu” przyznała również wysokie, siódme miejsce samorządowi gminy Bobowa, w kategorii gmin miejsko – wiejskich. Pod oceną kapituły znalazły się wskaźniki z trzech zasadniczych grup: inwestycje infrastrukturalne, ochrona środowiska oraz turystyka, sport i rekreacja.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *