Pasowanie Pierwszoklasistów w Szkole Podstawowej w Jankowej

27 września, w roku 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości, w Szkole Podstawowej w Jankowej odbyła się uroczystość przyjęcia do społeczności szkolnej uczniów klasy pierwszej. W uroczystości uczestniczyli wszyscy rodzice pierwszaków, pani Dyrektor Alicja Rodak, nauczyciele oraz uczniowie z innych klas.

Rozpoczynając uroczystość przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego przywitali wszystkich zgromadzonych a następnie oddano głos pierwszakom. Uczniowie w części artystycznej, przygotowanej pod kierunkiem wychowawczyni mgr Danuty Semla, wyśpiewali i wyrecytowali wszystko czego się już nauczyli o szkole i o swojej Ojczyźnie.

Po pięknej akademii uczniowie klasy I złożyli uroczyste ślubowanie przed sztandarem szkoły, w którym to zobowiązali się, że będą wzorowymi uczniami, będą dbać o honor i dobre imię szkoły, będą szanować swoich przełożonych, nauczycieli i rodziców oraz,  że będą kochać swoją Ojczyznę. Po uroczystej przysiędze pani Dyrektor dokonała aktu pasowania na ucznia.

Na pamiątkę tej uroczystości pierwszoklasiści otrzymali okolicznościowe dyplomy, książeczki przybliżające 100-letnią historię naszej szkoły oraz kuferki słodkości. Do gratulacji i życzeń dołączyła klasa II, pod kierunkiem wychowawczyni mgr Joanny Gucwa, która w przygotowanej inscenizacji pokazała jak należy bezpiecznie zachowywać się w szkole oraz wręczyła kolegom i koleżankom z klasy I pamiątkowe kubki ze zdjęciem klasy I.

Aby uświetnić ten ważny moment w życiu swoich dzieci, Rodzice postarali się o piękne stroje dla swoich pociech oraz przygotowali poczęstunek, który sprawił dzieciom wiele radości.