Parafia w Bobowej ma nowego księdza wikariusza i siostry zakonne

W niedzielę 30 sierpnia 2020 roku podczas Mszy św. o godz. 11.30 parafia pw. Wszystkich Świętych w Bobowej przywitała nowego ks. wikariusza i siostry zakonne.
Ks. Marek Czerwiński do Bobowej został skierowany z Parafii Narodzenia NMP w Rajbrocie, gdzie od 2013 roku pełnił swoją posługę kapłańską. W bobowskiej parafii będzie sprawował opiekę nad Katolickim Stowarzyszeniem Młodzieży, a także będzie katechetą w szkole podstawowej w Brzanie i w Bobowej .
Nastąpiła także zmiana sióstr zakonnych. Do grona bobowskiej wspólnoty dołączyła s. Wojciecha Agnieszka Tarnawska. Siostra Wojciecha będzie pełniła funkcję organistki i będzie prowadziła chór parafialny. Do Bobowej została skierowana także s. Terezja Magiera, która została przełożoną Zgromadzenia Sióstr św. Dominika w Bobowej i będzie katechetką młodzieży w Zespole Szkół Zawodowych oraz w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Bobowej.
Proboszcz Parafii ks. dr Marian Chełmecki oraz przedstawiciele parafii Wszystkich Świętych w Bobowej życzyli księdzu i siostrom zakonnym wielu łask Bożych, światła Ducha Świętego i opieki Matki Bożej Bolesnej na każdy dzień posługi duszpasterskiej bobowskiej parafii.