Orszak Trzech Króli w Bobowej

6 stycznia 2020 r. w Bobowej już po raz piąty odbył się przemarsz Orszaku Trzech Króli, który wyruszył z placu przy Szkole Podstawowej w Bobowej. Zanim jednak wszyscy udali się w symboliczną wędrówkę do Betlejem głos zabrał Burmistrz Bobowej Pan Wacław Ligęza, który powitał uczestników wydarzenia i zaprosił do wspólnego przemarszu. Następnie Proboszcz Parafii pw. Wszystkich Świętych w Bobowej odmówił modlitwę tym samym rozpoczynając Orszak, który poprowadził Pan Antoni Durlak na bieżąco relacjonując wędrówkę Trzech Króli do Dzieciątka Jezus. Odgrywane podczas przemarszu sceny nawiązywały do biblijnych wydarzeń z Narodzenia Pańskiego.

W Orszaku udział wzięli zaproszeni goście: Poseł na Sejm RP Pani Barbara Bartuś, Burmistrz Bobowej Pan Wacław Ligęza, Przewodnicząca Rady Miejskiej Pani Małgorzata Molendowicz, Sekretarz Gminy Pani Zdzisława Iwaniec, proboszcz Parafii Bobowa ks. dr Marian Chełmecki, proboszcz Parafii Stróżna ks. Józef Uryga, proboszcz Parafii Jankowa ks. Piotr Pośliński księża wikariusze, siostry zakonne, Radni Gminy Bobowa, Sołtysi, dzieci i młodzież ze szkół, nauczyciele, rodzice oraz licznie zgromadzeni mieszkańcy gminy Bobowa. Zainscenizowana wędrówka Trzech Króli do Dzieciątka Jezus pozwoliła mieszkańcom powrócić do wydarzeń sprzed 2 tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodził się Jezus Zbawiciel Świata.

Kilkusetosobowy Orszak, który poprowadzili Trzej Królowie zmierzał do Szopki Betlejemskiej znajdującej się na placu przy kościele pw. Wszystkich Świętych. Pokłon Małej Dziecinie złożyli Trzej Królowie oraz przedstawiciele grup i organizacji działających w naszej Gminie.

Organizatorami wydarzenia byli: Burmistrz Bobowej, Parafia Bobowa, Bractwo Rycerskie 46. Chorągwi Zygmunta Gryfity z Bobowej i Centrum Kultury i Promocji Gminy Bobowa.