Orszak Trzech Króli w Bobowej

W niedzielę 6 stycznia 2019r już po raz czwarty odbył się przemarsz Orszaku Trzech Króli który wyruszył spod Szkoły Podstawowej w Bobowej. Zanim jednak wszyscy udali się w symboliczną wędrówkę do Betlejem głos zabrał Burmistrz Bobowej Pan Wacław Ligęza witając uczestników wydarzenia. Następnie Proboszcz Parafii odmówił modlitwę tym samym rozpoczynając Orszak. Spotkanie prowadził Pan Antoni Durlak który na bieżąco relacjonował wędrówkę Trzech Króli do Dzieciątka Jezus, podczas drogi były odgrywane scenki nawiązujące do biblijnych wydarzeń z Narodzenia Pańskiego.

W Orszaku udział wzięli zaproszeni goście: Burmistrz Bobowej Pan Wacław Ligęza, Przewodnicząca Rady Miejskiej Pani Małgorzata Molendowicz, Sekretarz Gminy Pani Zdzisława Iwaniec, proboszcz Parafii pw. Wszystkich Świętych w Bobowej ks. dr Marian Chełmecki, Radni Miasta Bobowa, Sołtysi, dzieci i młodzież ze Szkół, nauczyciele oraz rodzice. Zainscenizowana wędrówka Trzech Króli do Dzieciątka Jezus pozwoliła mieszkańcom powrócić do wydarzeń sprzed tysiąca lat kiedy to w Betlejem narodził się Jezus Zbawiciel Świata.

Kilkusetosobowy orszak który poprowadzili Trzej Królowie zmierzał do szopki Betlejemskiej znajdującej się na placu przy Kościele Świętej Zofii. Pokłon Małej Dziecinie złożyli Trzej Królowie oraz przedstawiciele grup i organizacji działających w naszej Gminie.

W tym roku tak jak i w latach ubiegłych mieszkańcy Bobowej i okolicznych miejscowości chętnie uczestniczyli w przemarszu Orszaku Trzech Króli ulicami naszego Miasta, odtwarzając tym samym historię która wydarzyła się 2 tys lat temu, a uczestnictwo w tym wydarzeniu było świadectwem naszej wiary i pięknej postawy chrześcijańskiej była to także okazja do wspólnego kolędowania.

Organizatorami wydarzenia byli: Burmistrz Bobowej, członkowie Bractwa Rycerskiego 46. Chorągwi Zygmunta Gryfity z Bobowej oraz Centrum Kultury i Promocji Gminy Bobowa.