Obchody Dnia Kobiet w Szkole Podstawowej w Stróżnej

„Taki dzień raz w roku się zdarza,

Gdy 8 Marca z gwarem wiosny,

Wytryśnie z kartek kalendarza”.

9 marca 2017 roku w Szkole Podstawowej w Stróżnej odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Kobiet. Przygotowaniem uroczystości zajęła się Młodzieżowa Rada Szkolna wraz z opiekunem p.Marią Włudyka i p.Tomaszem Taraskiem.

Pan Tomasz Tarasek powitał  wszystkie Panie i uczennice, składając im życzenia z okazji Dnia Kobiet, po czym wręczył  piernikowe serca.

Chłopcy z kl. VI dokonali humorystycznej charakterystyki kobiet w formie scenki rodzajowej pt.”O kobietach z przymrużeniem oka”. Wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami, pracownikami administracji i obsługi świetnie się bawili.

Wiele radości i niespodzianek przyniósł wybór SUPER DZIEWCZYNY w kl. IV i V. Gorąca i ekscytująca atmosfera panowała już od samego rana. Chłopcy ze szczególnym zaangażowaniem starali się aby ten dzień uczynić wyjątkowo miłym i sympatycznym.

Kandydatki zaprezentowały się w stroju imprezowym w rytmie muzyki disco polo, po czym nastąpiła autoprezentacja. Musiały również odpowiedzieć na pytania, w których trzeba było wykazać się  sprytem i inteligencją, oraz dokończyć  wylosowane przysłowia. Pan Jacek Tarasek przygotował dla kandydatek quiz sportowy. Wszystkie kandydatki zaprezentowały się fantastycznie. Nastroje społeczności szkolnej umilał podkład muzyczny przygotowany przez p. Tomasza Taraska. Kandydatki były nagradzane licznymi brawami. Wykazały się odwagą i elokwencją.

Jury składające się z przedstawicieli samorządu uczniowskiego: Dominika Bogusza z kl. V, Kamila Chmielowskiego z kl. VI, ks. Antoniego Bochenka, pana Jacka Taraska  – nauczyciela w. fizycznego i pana Sylwestra Szczepanka – nauczyciela j. angielskiego; ostatecznie tytuł SUPER DZIEWCZYNY przyznało uczennicy kl. V  JULII CHRONOWSKIEJ oraz I VICE – PATRYCJI WSZOŁEK – z kl. V

II VICE – JULII WŁUDYCE – z. kl.IV.

O wyborze zadecydowała łączna suma punktów za poszczególne konkurencje. Muzyka, piosenki i doping uczniów wpłynęły na miłą atmosferę.

Po akademii wszystkie panie zostały zaproszone na słodki poczęstunek i kawę przygotowany przez Panów  pracujących w tej szkole.