Mama, Tata i ja – Rodzina to skarb

Tradycją Szkoły Podstawowej w Jankowej jest coroczne świętowanie Dnia Matki, Dnia Dziecka oraz Dnia Ojca wspólnie jako Dnia Rodziny. W bieżącym roku uroczystość miała miejsce 2 czerwca.

Wczesnym popołudniem na sali gimnastycznej zgromadzili się rodzice, dzieci, babcie i nauczyciele oraz księża. Zostali oni serdecznie powitani przez panią dyrektor Alicję Rodak, która przedstawiła program spotkania oraz życzyła wszystkim dobrej zabawy.

Następnie nasi uczniowie zaprezentowali program artystyczny, który został rozpoczęty barwnym korowodem dzieci z klasy II i III tańczących Krakowiaka. Z kolei uczniowie klas starszych deklamowali wiersze oraz zabawiali widzów skeczami o męskich dylematach. Występy przeplatały radosne piosenki o tematyce rodzinnej wyśpiewanej przez szkolny chór. Potem uczniowie klas VIII przedstawili adaptację dramatu J. Słowackiego „ Balladyna”.

Wszyscy uczniowie otrzymali gorące brawa za występy. Na zakończenie dzieci udały się do swoich rodziców, by im podziękować i wręczyć drobne upominki. Po rodzinnych uściskach pani dyrektor zaprosiła obecnych do kawiarenki, gdzie serwowano ciepłe i zimne napoje oraz wytrawne i słodkie przysmaki.

Stałym elementem święta rodziny są rozgrywki i zabawy sportowe, w których uczestniczą całe rodziny. Było mnóstwo emocji i nikomu nie zabrakło sportowego ducha. Zwycięzcy otrzymali drobne upominki oraz dyplomy.