Mam 6 lat chcę poznawać świat, więc idę do szkoły!

    Pod takim hasłem zorganizowano 26.04 2013 r w Szkole Podstawowej w Stróżnej Dzień Otwarty dla przedszkolaków. Podczas spotkania rodzicom 5 i 6 – latków została przedstawiona krótka informacja dotycząca realizacji obowiązku szkolnego. Przypomniano także, że rok szkolny 2013/2014 jest ostatnim rokiem, w którym rodzice decydują o tym, czy sześciolatek rozpocznie edukację w klasie I. Rodzice otrzymali karty gotowości szkolnej swoich pociech, a wychowawczyni pani Zofia Szura uświadomiła rodzicom 5-latków, że ich dzieci są w pełni gotowe do podjęcia wcześniejszej edukacji.

    Następnie przedszkolaki uczestniczyły w lekcji pierwszoklasistów. Z uwagą obserwowały zajęcia, z zaciekawieniem słuchały nauczycielki Joanny Purgal, przyglądały się, jak pracują ich starsi koledzy i jak radzą sobie ze zdobywaniem wiedzy oraz nowych umiejętności. Zostały także włączone do zajęć. Pracując razem z uczniami kl. I w zespołach dwuosobowych rozwiązywały zagadki, odpowiadały na pytania, układały wyrazy z liter i rozsypanek sylabowych. Wszyscy wspólnie bawili się podczas gier, zabaw i śpiewali piosenki. Przedszkolaki zapoznały się z  podręcznikami do klasy I.

     Dużą niespodzianką było spotkanie z przyszłą wychowawczynią panią Elą Kurzawą oraz panem dyrektorem Andrzejem Płazińskim.

     Wspólne zajęcia w klasie I były dla dzieci z oddziału przedszkolnego małą próbą zmierzenia się z nowym środowiskiem, która rozbudziła ich wyobraźnię i zachęciła do podjęcia nauki w szkole.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *