Koncert zespołu MagDuś Duo

4 sierpnia 2019 roku w sali koncertowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Bobowej odbył się koncert zespołu MagDuś Duo w ramach Ogólnopolskich Warsztatów Saksofonowych w Bobowej. Warsztaty organizowane już po raz 4 w Szkole Muzycznej prowadzone są przez Państwa Magdalenę i Bartłomieja Duś, a Dyrektorem Artystycznym warsztatów jest Pan Dawid Pliskowski – nauczyciel gry na saksofonie w Szkole Muzycznej I stopnia w Bobowej.

Młodzi adepci muzyki biorący udział w Ogólnopolskich Warsztatach Saksofonowych w Bobowej mają okazję poszerz swoją wiedzę, a tym samym dąż do osiągnięcia mistrzostwa pod względem technicznym, merytorycznym, muzycznym i artystycznym.

Duet MagDuś Duo który po raz kolejny zaprezentował się w ramach prowadzonych warsztatów w Szkole Muzycznej w Bobowej tworzą osoby niezwykle utalentowane. Jak podkreślił Pan Robert Gryzik Dyrektor Szkoły Muzycznej I stopnia w Bobowej Bartek Duś i Magda Duś to osoby, które powinniśmy zapamiętać ponieważ otwiera się przed nimi niesamowita kariera. Oboje grają tak, aby publiczność wprowadzić w muzyczną krainę marzeń, a jednocześnie wywołują uśmiech na twarzach zebranych.

Duet koncertuje od 2012 r. zarówno w Polsce, w Niemczech jak i we Włoszech. Duet ten w 2013 r. zdobył II Nagrodę podczas XVII Międzynarodowego Konkursu Kameralnego w Łodzi, natomiast w 2014 r. w Weronie muzycy zajęli II miejsce oraz otrzymali Nagrodę Publiczności w ramach organizowanego we Włoszech Międzynarodowego Konkursu Kameralnego „Salieri- Zinetti”.

Duet MagDuś Duo został nagrodzony owacjami przez zgromadzoną publiczność, która dzięki życzliwości muzyków mogła liczyć na dodatkowe utwory wykonane poza programem koncertu.