Kolejny awans na Mistrzostwa Polski – piłkarki ręczne z Wilczysk.

03 czerwca 2016 roku odbył się w Bochni Finał Wojewódzki Turnieju Szczypiorniak na Orlikach 2016.

Dziewczęta ze Szkoły Podstawowej z Wilczysk wyraźnie wygrały wszystkie swoje spotkania. Zajęcie I miejsca przez nasze „złotka” promowane jest prawem udziału w Mistrzostwach Polski – Festiwal Dzieci w Piłce Ręcznej – Szczypiorniak na Orlikach, który odbędzie się w Katowicach w dniach 8-12 czerwca 2016 roku.

Finał krajowy Szczypiorniaka połączony jest z występem polskiej reprezentacji w ramach eliminacji do MŚ. Uczestnicy Finału  obejrzą mecz polskiej reprezentacji piłki ręcznej mężczyzn w Katowickiej Hali Spodek  z drużyną Holandii.

Finał Szczypiorniaka pokrył się z terminem Finału Ogólnopolskiego Igrzysk Szkół Podstawowych w Głuchołazach. Dlatego dziewczęta z Wilczysk pojadą tylko na jeden krajowy finał.  Z drugiego będą niestety musiały zrezygnować… a szkoda. Wybór trenera oaz drużyny padł na Finał Szczypiorniak Na Orlikach, gdyż jego oprawa, prestiż oraz dodatkowe atrakcje są ciekawsze.

Skład drużyny : Kawa Aneta, Gorgosz Patrycja, Gomulak Ewa, Serafin Magdalena, Zabielny Aleksandra, Skrzypek Laura, Skrzypek Izabela, Gruca Monika, Tokarz Natalia, Gryzło Justyna, , Ligęza Julia, Jurek Magdalena, Brończyk Jolanta, Steinhoff Gabriela.

 

Poszczególne wyniki :

SP Wilczyska – SP nr 15 Tarnów 9:1

SP Wilczyska – SP Szarów            12:1

SP Wilczyska – SP 91 Kraków      10:4

SP Wilczyska – SP Gręboszów   14:1

 

Opiekun/ trener:  Zbigniew Ligęza

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *