Karnawałowa podróż dookoła świata w Przedszkolu Samorządowym w Bobowej

Karnawał to wspaniały okres zimowych balów, zabaw, a także nieodłączny element dzieciństwa. Jest on atrakcyjną i bardzo lubianą przez dzieci formą rozrywki. Tak też było 10 lutego 2022 r. w Przedszkolu Samorządowym w Bobowej.

Kolorowy wystrój sali wprowadził w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich przedszkolaków do wesołej zabawy. Pomysłowość rodziców nie miała granic. Przygotowali oni dla swoich pociech ciekawe stroje karnawałowe, które prezentowały kolorowe, bajkowe postaci. Dzieci wcieliły się między innymi we wróżki, królewny, księżniczki, biedronki, rycerzy, piratów, policjantów, spidermanów… nie sposób wymienić wszystkich. W tym dniu dzieci mogły się wcielić w wymarzonego bohatera z ulubionej bajki.

Niepowtarzalną atrakcję zapewnili animatorzy, którzy zabrali dzieci w fascynującą podróż po najdalszych zakątkach globu w poszukiwaniu tradycji, muzyki oraz ciekawostek kulinarnych. Dzieci poznały między innymi Dziki Zachód, gorące Hawaje i Karaiby, kwiatową Niceę, Chiny, Polskie Podhale, Krainę Lodu.
Wspólna zabawa dostarczyła przedszkolakom wiele uśmiechu i radości, a dzięki rodzicom mogli liczyć również na słodki poczęstunek.
Na zakończenie wspaniałej zabawy odbył się magiczny mini pokaz baniek dymnych i ogniowych.

Radosny uśmiech na buźkach dzieci to najlepsze podsumowanie wspólnej karnawałowej zabawy. Pozostały wspomnienia, które będą nam towarzyszyć do kolejnego balu, ale to dopiero za rok.