Jubileuszowy koncert kolęd

W mroźne, niedzielne popołudnie w Bobowej odbył się wyjątkowy koncert. Z okazji 20- lecia istnienia bobowskiego chóru parafialnego Cantate Deo, 8 stycznia 2017r. w kościele pw. Wszystkich Świętych odbył się koncert kolęd.

Koncert poprowadziła, w zastępstwie Pani Barbary Kowalskiej, Pani Małgorzata Molendowicz. Kościół pw. Wszystkich Świętych wypełniony był starszymi i młodszymi mieszkańcami.

Kolędy w doskonałych aranżacjach wykonały chóry: Cantate Deo oraz Małopolanie, zaprzyjaźniony chór z Moszczenicy. Wystąpiła również Pani Urszula Rojek- światowej sławy sopranistka a nasza rodaczka.

Bobowskim chórem dyrygowała s. Ines, natomiast dyrygentem chóru z Moszczenicy była Pani Wanda Godek.

Pani Urszula Rojek zaprezentowała swój występ „z wysokości”, bowiem śpiewała z chóru.
Po zakończonym koncercie głos zabrali m.in. Burmistrz Bobowej Pan Wacław Ligęza, Wójt Moszczenicy Pan Jerzy Wałęga, ks. proboszcz Marian Chełmecki.

Po koncercie, kilka zapytanych o wrażenia osób jednogłośnie odpowiedziało, że byli nim zachwyceni.

Niedawno obchodziliśmy święta Bożego Narodzenia, święto Trzech króli i koncert był artystyczną kontynuacją tych duchowych przeżyć. W zupełności można się zgodzić ze słowami ks. proboszcza, który podczas krótkiego wystąpienia powiedział, że koncertu słuchaliśmy nie tylko uszami, ale przede wszystkim duszą.

MP

Fotografie Monika Podobińska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *