Jest taki jeden, szczególny dzień w roku

Niedzielne popołudnie, 26 maja 2013 roku było dniem niezwykle wyjątkowym. W naszej szkole odbyła się uroczystość na którą uczniowie zaprosili najbliższe i najważniejsze osoby w swoim życiu – swoje Mamy.

„Matka, mama, mamusia, najpiękniejsze słowo świata i najważniejsza osoba w naszym życiu, bez której nie byłoby nas na świecie. Mama kocha bezwarunkowo, bez względu na wszystko. Jest taki jeden, szczególny dzień w roku, w którym nasze Kochane Mamy mają swoje święto. Święto to jest wyrazem wdzięczności, szacunku i miłości …– takimi oto słowami dyrektor szkoły A. Rodak powitała mamusie, uczniów oraz zaproszonych gości.

Przybyły wszystkie mamy uczniów z kl.0-VI. Uczniowie uczcili ten dzień w sposób bardzo uroczysty i wyjątkowy. Uroczystość rozpoczęła się tańcem , przygotowanym przez grupę taneczną pod kierunkiem pani Bogumiły Kowalskiej przy akompaniamencie Mateusza Skrzypka i częścią artystyczną przygotowaną przez poszczególne klasy pod opieką swoich wychowawców. Dzieci poprzez taniec, wiersze i piosenki, oraz przedstawienie ” Calineczka” wyraziły swoją miłość i wdzięczność za matczyną dobroć i cierpliwość, za serce, które tak wiele rozumie i tak wspaniale wybacza, za spracowane ręce i nieprzespane noce. Nie zabrakło tradycyjnego "Sto lat”, uścisków, całusów, uśmiechu i własnoręcznie wykonanych upominków – serduszek symbolu miłości. Całej imprezie towarzyszył poczęstunek przygotowany przez uczniów klas IV- VI wraz z wychowawcami, który bardzo miło zaskoczył kochane mamy.

Te krótkie chwile spędzone w szkole z pewnością na długo pozostaną w pamięci – zarówno Mam – szczęśliwych, promieniujących, odświętnych i dumnych ze swych pociech oraz tych najmłodszych, których trud, zaangażowanie i pokłady ogromnej miłości jakie włożyły w przygotowanie uroczystości zostały tak miło i szczerze przyjęte. Uczniowie stworzyli serdeczną, miłą i odświętną atmosferę. Wszystkie mamy były zachwycone występami swoich dzieci. Były dumne ze swoich pociech. Uśmiech na ich twarzach oraz gromkie brawa świadczyły o radości. Każda mama miała okazję zobaczyć swoje dziecko na scenie. Występujące dzieci wzbudziły wśród nich duże wzruszenie i emocje. Niejednokrotnie widoczne były łzy szczęścia. Było miło i sympatycznie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *