Jeden dzień może być perłą – Dzień Rodziny w Jankowej

W dzisiejszym świecie zapracowani, zagonieni, pogrążeni w labiryncie codziennych spraw rodzice zasługują na dzień wytchnienia, relaksu i zwykłej zabawy. Szkoła Podstawowa w Jankowej pamięta o tym i co roku organizuje niezwykły Dzień Rodziny. Święto dla całych rodzin organizowane jest w dzień wolny od pracy, aby umożliwić uczestnictwo wszystkim rodzicom, również tym, którzy w powszedni dzień nie byliby w stanie pogodzić swoich obowiązków z uroczystością szkolną.

W tym roku Dzień Rodziny w Szkole Podstawowej w Jankowej odbył się w niedzielę 3 czerwca. Uroczystość rozpoczęła Dyrektor Szkoły Alicja Rodak zapraszając rodziców na  występ artystyczny uczniów klasy VI i VII, którzy z humorem zaprezentowali skecz pt. „Męskie Pogaduchy”. Następnie zespół teatralny „Iskierki” wystąpił w spektaklu pt. „Oskar i pani Róża”. Na koniec części artystycznej publiczności zaprezentował się chór szkolny ze swoim bogatym repertuarem piosenek. W tym dniu nie mogło zabraknąć również życzeń płynących prosto z serc dzieci w kierunku mam i tatusiów. Oprawie tegorocznego Dnia Rodziny towarzyszyły biało-czerwone barwy, a scenariusz imprezy zawierał elementy patriotyczne. Wszystko po to, aby podkreślić szczególny rok dla naszego kraju, w ten sposób Społeczność Szkolna uczciła 100. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.

Pogoda na Dzień Rodziny była zaplanowana już od dawna, więc słoneczko rozświetlało i pomagało w dalszej części uroczystości, która przeniosła się na nowoczesne boisko przy szkole. Wspólne gry i zabawy, a przy tym szczypta rywalizacji dzieci z rodzicami dały wiele radości obu stronom i stały się kolejną okazją do integracji rodzin. Mecz piłki nożnej – dzieci vs rodzice – po dziś dzień jest źródłem ciepłych wspomnień na szkolnych korytarzach. Dzieci już układają taktykę na rewanż. Cała impreza udała się na 101%, każdy z uczestników znalazł coś dla siebie. Organizatorzy zadbali również o stronę kulinarną, stoły uginały się od znakomitości, od słodkich ciast i świeżych sałatek, aż po przekąski i zimne napoje.

Wszystkim naszym gościom dziękujemy serdecznie za ciepłe i radosne spotkanie. Do zobaczenia za rok!