International School Library Month w Jankowej

International School Library Month, czyli Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych już za nami. W wyjątkowy sposób został on zaprezentowany w Szkole Podstawowej w Jankowej. Przez cały październik zorganizowano w niej szereg działań propagujących czytelnictwo oraz wiedzę o książce i bibliotece. Działania te miały wyeksponować rolę biblioteki jako szczególnego miejsca w szkole i zwrócić uwagę na jej ogromną rolę w nauce i rozwijaniu zainteresowań uczniów.

Ponieważ w październiku oczy całej szkoły zwrócone były na świętującą bibliotekę, w tym czasie nie mogło zabraknąć licznych dekoracji i tematycznych wystaw książek, jak na przykład wystawa nawiązująca do obchodów odzyskania niepodległości przez Polskę, czy też Dzień Papieski z licznymi publikacjami na temat Wielkiego Polaka Św. Jana Pawła II.

Dzięki inicjatywie dyrektor Alicji Rodak społeczność Szkoły Podstawowej w Jankowej podsumowała Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych w nietuzinkowy sposób. Na słodko. Tak, dobrze Państwo przeczytali – na słodko, ponieważ szkolną sceną zawładnęły Słodziaki, a motywem przewodnim czytanych w tym momencie książek była pyszna czekolada. To dowód, że w książkach, także w lekturach, można znaleźć wszystko, wystarczy tylko zaprzyjaźnić się z …biblioteką szkolną i jej skarbami.

O Międzynarodowym Miesiącu Bibliotek Szkolnych nie zapomniał także burmistrz Bobowej Wacław Ligęza, który zasponsorował z tej okazji dla wszystkich rodzin uczniów naszej szkoły Śpiewnik Patriotyczny wydany dla uczczenia 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.