II Bal Charytatywny w Szkole Podstawowej w Jankowej

„Małe radości i drobne gesty życzliwości,
są najpiękniejszymi iskierkami
Naszej codzienności…”
W dniu 01 lutego 2020 roku w Szkole Podstawowej w Jankowej odbył się „II Bal Charytatywny dla Ani i Tosi”, którego celem było wsparcie finansowe zakupu sprzętu rehabilitacyjnego dla dziewczynek. Organizatorami balu, w tym bardzo szczytnym celu byli: Dyrekcja i Grono Pedagogiczne Szkoły Podstawowej w Jankowej, Koło Gospodyń Wiejskich i Ochotnicza Straż Pożarna w Jankowej. Bal rozpoczęli organizatorzy, serdecznie witając gości: Burmistrza Bobowej Pana Wacława Ligęzę z małżonką, proboszcza parafii ks. Piotra Poślińskiego i kanonika ks. Józefa Pyrka, Państwo Monikę i Adama Stachurów – rodziców Ani i Antosi oraz wszystkich, którzy zgromadzili się w sobotni wieczór, aby wspólnie bawiąc się wesprzeć Anię i Tosię. Po powitaniu, życzeniach i symbolicznym odśpiewaniu „Sto lat” dla Państwa Stachurów, uroczystego otwarcia balu dokonał Burmistrz Bobowej Pan Wacław Ligęza. Otwierając wydarzenie wyraził uznanie dla podjętej inicjatywy, Rodzicom Ani i Tosi życzył dużo sił w pokonywaniu trudu wychowywania córek, a wszystkim zgromadzonym wspaniałej i udanej zabawy.
Jednym z ważniejszych punktów balu był walc czekoladowy, podczas którego doskonale bawiło się 136 osób. Nasi goście byli bardzo hojni, za co jesteśmy im ogromnie wdzięczni. Na wspaniale bawiących się uczestników balu czekały przepyszne przekąski, przygotowane przez jankowskie panie. Menu zostało, ocenione przez uczestników balu, jako elegancko przygotowane i bardzo smaczne.
Wszystkim ludziom o wielkim sercu, obecnym i nieobecnym na balu za zaangażowanie, udział i wspaniałą atmosferę, w imieniu Ani i Tosi, ich rodziców oraz organizatorów z serca dziękujemy. Gorące podziękowania składamy również:
– Zespołowi Muzycznemu „MAX”- za profesjonalną oprawę muzyczno-wokalną balu,
– Uczniom ZSO w Bobowej pod czujnym okiem pani Bernadety Libront – za sprawną i miłą obsługę kelnerską,
– Gminnej Jednostce Usług Komunalnych w Bobowej- za usługę cateringową.
Pieniądze uzyskane z balu zostaną w całości przekazane na dofinansowanie sprzętu rehabilitacyjnego do podnoszenia, przenoszenia i pionizacji, stosowanego w terapiach
z porażeniem kończyn, tułowia i mózgowym porażeniem dziecięcym, pozwalającego na częściową redukcję wysiłku Rodziców przy podnoszeniu dziewczynek.