Honorowi Dawcy Krwi poszli na rekord!

W niedzielę 4 marca 2018 r. odbyła się dziewiąta akcja honorowego oddawania krwi zorganizowana przez Klub Honorowych Dawców Krwi PCK przy Urzędzie Miejskim w Bobowej. Tym razem pomimo siarczystego mrozu w sali widowiskowej Koronka zgromadziło się ponad 60 osób, spośród których krew oddało 57, ustanawiając nowy rekord klubu. Udało się zebrać ponad 25,5 l krwi. Przedstawicielki Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie Oddział w Gorlicach jak zwykle wykazały się pełnym profesjonalizmem oraz życzliwością do każdej osoby.

Ponadto zarejestrowano 1 osobę jako potencjalnego dawcę szpiku. Na chwilę obecną wśród honorowych dawców krwi naszego Klubu zarejestrowanych jest 3 dawców. Do klubu dołączyło 17  członków, wielu z nich niedzielnego przedpołudnia oddało krew po raz pierwszy, ale znaleźli się również i tacy, którzy robią to przez większość życia, mając na swoim koncie oddanych ponad 35 litrów!

Wszystkim serdecznie dziękujemy za przybycie. Słowa szczególnego podziękowania kierujemy również z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa w Krakowie Oddział w Gorlicach za sprawne i życzliwe przeprowadzenie zbiórki.

Dziękujemy również Strażakom z jednostek OSP Bobowa, Jankowa, Wilczyska oraz druhom z Klubu HDK PCK przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Łużnej  za znaczące wsparcie!

Kolejna akcja odbędzie się w grudniu. Zainteresowanych zapraszamy także do udziału w akcjach organizowanych w Łużnej w czerwcu i wrześniu br. Szczegółowe informację będą zamieszczane na profilu Facebook Klubu HDK PCK przy Urzędzie Miejskim w Bobowej w bliższym terminie.