Grudniowe sukcesy uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących w dziedzinie promocji zdrowia.

W grudniu 2018 r. w auli Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego w Gorlicach odbyła się Powiatowa Olimpiada Wiedzy o AIDS i Uzależnieniach, której organizatorem była Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Gorlicach. Celem olimpiady było upowszechnianie wiedzy o wirusie HIV, chorobie AIDS i uzależnieniach, na które mogą być narażeni w dzisiejszych czasach młodzi ludzie i ich bliscy.

W tegorocznej olimpiadzie wzięło udział 30 uczniów reprezentujących szkoły podstawowe, gimnazjalne i ponadgimnazjalne powiatu gorlickiego. W sesji, oprócz młodzieży i jej opiekunów, uczestniczyli m.in: Starosta Gorlicki Maria Gubała, Burmistrz Gorlic Rafał Kukla, Jadwiga Wojtowicz – Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Gorlicach, Grażyna Rychlicka-Schirmer (Dyrektor CTU w Gorlicach), asp. sztab. Grzegorz Szczepanek (oficer prasowy KPP w Gorlicach), Piotr Gajda (Wydział Oświaty, Kultury i Sportu UM w Gorlicach).

Po sprawdzeniu prac przez komisję, organizatorzy jednogłośnie stwierdzili, że uczestnicy reprezentowali bardzo wysoki poziom przygotowania.

Miło nam poinformować, że w grupie laureatów po raz kolejny znalazła się nasza uczennica Aneta Magiera, która w tym roku zajęła III miejsce.

Kilka dni później, , odbył się również w Gorlicach rejonowy etap XXVII Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia, w którym wzięła udział młodzież szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych powiatu gorlickiego. Swoją obecnością zaszczycił organizatorów i uczestników Pani Starosta Gorlicki Maria Gubała, która oficjalnie rozpoczęła konkurs.

Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia to ogólnopolski konkurs dla tych, którzy wiedzą jak zdrowo i aktywnie żyć.

W tegorocznej olimpiadzie uczeń klasy II Technikum Dawid Lach uzyskał III miejsce na szczeblu rejonowym.

Zwycięzcom gratulujemy i liczymy, że młodzież stanie się w środowisku rówieśników liderami w szerzeniu świadomości i zagrożeń związanych z uzależnieniami, AIDS oraz w propagowaniu bezpiecznych i prozdrowotnych zachowań .