Galeria Koronki Klockowej Zaprasza!

Piękne, unikatowe dzieła bobowskich koronczarek m.in. serwety, obrusy, a nawet elementy ubioru, jak również pamiątki z wystaw zagranicznych obejrzeć można w Galerii Koronki Klockowej na stałej wystawie historycznej w sali Centrum Kultury i Promocji Gminy w Bobowej. Każdy kto odwiedzi wystawę koronek klockowych, na pewno nie uzna czasu tam spędzonego za stracony. 

(…) zaledwie w 17 małych wsiach i miasteczkach Europy wyrabia się dziś jeszcze koronkę klockową! Bobowa jest uznawana za stolicę polskiej koronki klockowej. Tą polską „wyjątkowością” zdobyła moje serce (…). Trzeba być dumnym z takich miejsc w Polsce – napisała na swoim blogu mieszkanka Zamościa, która kiedyś odwiedziła Bobową.

My również jesteśmy dumni z naszego pięknego dziedzictwa kulturowego jakim bez wątpienia jest nasza bobowska koronka klockowa. Dlatego też, zapraszamy wszystkich tych, którzy chcą poznać jej historię oraz pragną zapoznać się z oryginalnymi dziełami lokalnych artystów trudzących się wyrobem koronki klockowej.

W naszej galerii można zobaczyć koronki, które urzekają pięknem i precyzją z jaką zostały wykonane, a także zapoznać się ze sposobem ich wyrabiania oraz nabyć pamiątki bezpośrednio od ich wytwórców.

Galeria czynna jest od poniedziałku do piątku w godz. od 8.00 do 16.00.

Istnieje możliwość zwiedzenia galerii także w weekend po wcześniejszym kontakcie tel: 18 351 40 13