Finisaż wystawy „Wspomnienia 1918”- Relacja

W dniu 22 czerwca 2018 roku w budynku Szkoły Muzycznej I stopnia w Bobowej odbył się finisaż wystawy „Wspomnienia 1918” autorstwa Michała Piotrowskiego.

Pan Michał Piotrowski jest artystą, fotografikiem Rzeczypospolitej Polskiej, nauczycielem, absolwentem fotografii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, wieloletnim członkiem Krynickiego Towarzystwa Fotograficznego oraz Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych jak i Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej. Pan Piotrowski to także autor kilkudziesięciu wystaw fotograficznych w kraju oraz za granicą, w swej twórczej pracy zajmuje się fotografią socjologiczną i artystyczną. Jego prace poza wystawami można zobaczyć na autorskiej stronie internetowej: fotna.dlm.pl.

Podczas finisażu zebrani goście mogli porozmawiać z autorem o jego pracach oraz technice w której zostały wykonane wyeksponowane fotografie. Dzieła zostały wykonane w technice chromianowo proszkowej, a każdy uczestnik wydarzenia mógł sam spróbować swych sił no nowo poznanej technice artystycznej.

Prezentowane na wystawie fotografie powstały w czasie rekonstrukcji bitew I Wojny Światowej.
Twórca twierdzi, iż fotografie: „są hołdem dla wszystkich tych którzy oddali życie za naszą wolność i szacunkiem dla tych którzy upamiętniają to w rekonstrukcjach historycznych.”