Finał II Powiatowego Konkursu Wokalno- Muzycznego Popularyzującego Twórczość Zespołu „PECTUS”

W dniu 10 kwietnia 2018r. w budynku Zespołu Szkół Zawodowych w Bobowej odbył się Finał II Powiatowego Konkursu Wokalno- Muzycznego Popularyzującego Twórczość Zespołu „PECTUS” pod hasłem: „Maszeruj do własnej muzyki, odnajdź ją i idź w jej rytm”. Organizatorami wydarzenia byli: Dyrekcja, Rada Pedagogiczna, Rada Rodziców oraz Samorząd Uczniowski Zespołu Szkół Zawodowych.

Koncertowi towarzyszyły liczne atrakcje, wśród nich najważniejszym punktem programu było spotkanie z muzykami zespołu „PECTUS” Tomaszem Szczepanikiem oraz Maciejem Szczepanikiem.

Zorganizowane wydarzenie podobnie jak zeszłego roku cieszyło się ogromnym zainteresowaniem młodzieży, która tłumnie wypełniła salę gimnastyczną szkoły. Uroczystą gala rozpoczęła Dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych w Bobowej- Pani Barbara Wołkowicz, która powitała gości specjalnych: Tomasza i Macieja Szczepaników oraz zebranych licznie gości, przedstawicieli władzy, nauczycieli, dyrektorów, uczniów i młodych muzyków. Następnie konferansjerzy uroczystości- uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych w Bobowej przybliżyli zebranym historię dotyczącą początków i kariery zespołu „Pectus”.

Spotkanie nie mogło odbyć się bez muzyki, która to zajmuje ważne miejsce w życiu braci- Tomasza i Macieja Szczepaników. W związku z czym na scenie pojawili się młodzi artyści Szkoły Muzycznej I stopnia w Bobowej, którzy zaprezentowali przed zgromadzoną licznie publicznością kilka utworów muzycznych. Następnie sceną zawładnęły hiszpańskie klimaty- najmłodsi uczniowie Szkoły Podstawowej w Bobowej pod czujnym okiem Pani Marii Ziomek zaprezentowali dwa układy choreograficzne. Niespodzianką dla zespołu było wykonanie przez dzieciaki utworu „Barcelona” w którym maluchy wcieliły się w postacie: Tomasza, Marka, Mateusza i Macieja Szczepaników. Uczniowie klasy „0” zostali nagrodzeni gromkimi brawami, a w ramach wdzięczności otrzymali od zespołu PECTUS kosz słodyczy oraz listy gratulacyjne.

Kolejnym punktem programu był wywiad z muzykami Zespołu PECTUS. Rozmowę z artystami przeprowadził nauczyciel Zespołu Szkół Zawodowych w Bobowej Pan Janusz Średniawa. Podczas rozmowy goście podkreślali jak ważne miejsce w ich życiu zajmuje rodzina, wspólna pasja, miłość do muzyki. Nie mogło się obyć bez wspomnień Tomasza dotyczących chwil spędzonych artystycznej szkole, które jak sam twierdzi miały wpływ na jego twórczą drogę. Podczas wywiadu bracia opowiadali także o swoich wspólnych działaniach w imię siły braci, o rodzinnych stronach, płytach i działaniach artystycznych.

Spotkanie było pełne niespodzianek jedną z nich prócz „Barcelony” było wyświetlenie fragmentów filmu z 2001r. w którym to Tomasz odgrywał główną rolę pełnego radości ucznia szkoły, który na balu przedmaturalnym był królem parkietu- zamiłowanie muzyczne, poczucie rytmu, uśmiech i zabawa jak widać do dzisiaj w muzyku pozostały.
Wśród muzycznych atrakcji spotkania znalazł się także koncert uczniów Szkoły Muzycznej z Szalowej. W trakcie gali uczestnicy wydarzenia mogli wziąć udział w Konkursie Wiedzy o Zespole PECTUS który przygotowali nauczyciele szkoły w formie quizu.

Głównym punktem wydarzenia było ogłoszenie wyników oraz wręczenie dyplomów i nagród laureatom i uczestnikom II Edycji Powiatowego Konkursu Wokalno- Muzycznego Promującego Twórczość Zespołu PECTUS. Zwycięzcy otrzymali nagrody z rąk: Dyrektora Zespołu Szkół Zawodowych w Bobowej Pani Barbary Wołkowicz, Muzyków Zespołu PECTUS: Tomasza i Macieja Szczepaników oraz Wicestarosty Powiatu Gorlickiego Pana Jerzego Nalepki. Następnie na scenie zaprezentowali się w swych muzycznych prezentacjach laureaci Konkursu w osobach: Magdalena Job, Sandra Piekarz, Karolina Niepsuj, Jolanta Brończyk, Magdalena Głąb, Zespół The Basement oraz Zespół ZST Band spośród których członkowie zespołu PECTUS wyłonili zwyciężczynię II Powiatowego Konkursu Wokalno- Muzycznego Popularyzującego Twórczość Zespołu „PECTUS”- Karolinę Niepsuj, która to wraz z wokalistą zespołu- Tomaszem Szczepanikiem wykonała utwór:„To, co chciałbym Ci dać”.

Następnie Dyrektor Szkoły Pani Barbara Wołkowicz w towarzystwie nauczyciela Pana Piotra Ptaszkowskiego nagrodziła absolwenta szkoły Pana Tomasza Szczepanika kwiatami oraz obrazem przedstawiającym postać Matki Bożej, który został wykonany techniką koronki klockowej- artystyczne dzieło wzbudziło w wokaliście zespołu wspomnienia dotyczące ukochanej Babci, która sama tworzyła koronkowe prace. Natomiast Maciej Szczepanik otrzymał kwiaty oraz pamiątkową statuetkę, która jak sam twierdzi stanie obok statuetki Tomasza z zeszłorocznej edycji wydarzenia zajmie ważne miejsce w studiu Zespołu.
Uroczysta część wydarzenia zakończyła się pamiątkowymi fotografiami gości, nauczycieli oraz uczniów Zespołu Szkół Zawodowych w Bobowej z muzykami zespołu „PECTUS”.