Eliminacje do XX Powiatowego Konkursu Czytelniczego

Dzisiaj tj. 7 marca 2019r. w gminnych bibliotekach publicznych powiatu gorlickiego oraz w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gorlicach odbyły się eliminacje do XX Powiatowego Konkursu Czytelniczego Poznawaj świat z Nelą małą Reporterką”. Organizatorami konkursu są Miejska Biblioteka Publiczna w Gorlicach i Starostwo Powiatowe w Gorlicach.
W sali widowiskowej „Koronka” w Bobowej odbyły się eliminacje dla uczniów z terenu naszej Gminy. I etap Konkursu składał się z 30 pytań sprawdzających wiedzę na temat ludzi, przyrody i miejsc opisanych w dwóch książkach z serii Nela mała reporterka: „Nela na kole podbiegunowym” oraz „Nela na 3 kontynentach. Podróże w nieznane”.

W konkursie który ma na celu promować czytelnictwo wśród dzieci i młodzieży a także popularyzować wartościową literaturę wzięło udział 20 osób, byli to uczniowie ze Szkoły Podstawowej z Bobowej, Jankowej, Brzanej i Siedlisk.

W finale który odbędzie się 16 maja 2019r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gorlicach naszą Gminę reprezentować będą uczniowie:

Julia Mordarska klasa 5 SP Bobowa

Magdalena Jachowicz klasa 5 SP Bobowa

Dawid Barczyk klasa 3 SP Siedliska

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom Konkursu, a laureatom I etapu życzymy powodzenia w finałowej rozgrywce.