Dziś oszczędzam w SKO jutro w Banku Spółdzielczym

Zakończyła się XI edycja konkursu SKO „Dziś oszczędzam w SKO jutro w Banku Spółdzielczym”, organizowanego przez Bank Polskiej Spółdzielczości S.A. oraz zrzeszone Banki Spółdzielcze.  Konkursowi patronuje Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Już po raz jedenasty Regionalne Komisje a następnie Krajowa Komisja oceniały działalność Szkolnych Kas Oszczędności, ich aktywność, otwarcie na sprawy lokalnego środowiska oraz wykonane liczne prace plastyczne.
We wrześniu 2012 r. do konkursu zgłosiło się 401 Szkolnych Kas Oszczędności, działających pod patronatem 91 zrzeszonych Banków Spółdzielczych. W kwietniu 2013 r.  sprawozdania z działalności złożyły 333 SKO,  liczące łącznie 29 129 członków.
W maju 2013 r. Regionalne Komisje Konkursowe w siedmiu  Oddziałach Regionalnych wyłoniły laureatów miejsc I i II oraz pozakonkursowo III – IV.

Jak co roku braliśmy udział w konkursie i naszą całoroczną, systematyczną  pracę uwieńczyło II miejsce na szczeblu regionalnym. Szkoła w nagrodę otrzymała aparat fotograficzny, a uczniowie wyróżniający się w podejmowanych działaniach upowszechniających systematyczne oszczędzanie otrzymali indywidualne dyplomy i nagrody. Ponadto wszyscy członkowie SKO otrzymali drobne upominki, nagrody pocieszenia. Nad całością realizacji zadań czuwały opiekunki: Helena Brończyk, Teresa Skrzypek.

Nagrodę dla szkoły i uczniów przekazała Prezes Banku Spółdzielczego w Bobowej Pani Wiesława Włodarz. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *