Dzień Zdrowego Odżywiania w Szkole Podstawowej w Jankowej

Dnia 3 czerwca 2019 r. w naszej szkole odbył się Dzień Zdrowego Odżywiania w ramach realizacji zadań Programu Wychowawczo-Profilaktycznego Szkoły.

Wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę z potrzeby zdrowego odżywiania. Nie zawsze jednak wiedza idzie w parze z czynem. Dlatego też niezwykle ważne jest nieustanne przypominanie o tym, jak wielką rolę w naszym życiu pełnią owoce i warzywa oraz picie odpowiedniej ilości wody. Z badań Światowej Organizacji Zdrowia wynika bowiem, że standardowa dawka warzyw i owoców przyswajana regularnie przez organizm zapobiega rozwijaniu się chorób. Co ważne, zdrowa dieta nie musi być nudna i tym bardziej niesmaczna. Do tych słów, podczas warsztatów, próbowali przekonać uczniów naszej szkoły eksperci żywieniowi z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Bobowej. Dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie kl. I-VIII przyrządzili oraz degustowali pyszne kolorowe kanapki, zapiekanki, desery oraz lemoniadę. Podczas teoretycznej części warsztatów uczniowie zostali zapoznani m.in. z piramidą zdrowego żywienia oraz wzięli udział w grze „Koło fortuny”, która utrwaliła i usystematyzowała zdobytą wiedzę.  W trosce zarówno o dzieci, jak i nas samych warto wyrobić w sobie nawyki zdrowego żywienia.

Pamiętajmy o tym, by dobierać dietę bogatą w warzywa, owoce i inne produkty zawierające witaminy i mikroelementy – niezwykle istotne w procesie prawidłowego rozwoju dziecka. Bądźmy rozważni i starajmy się pamiętać, by codziennie dostarczać swojemu organizmowi porządną dawkę witamin i minerałów, które chronią nas przed schorzeniami i pozwalają cieszyć się dobrą kondycją przez cały rok.