DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ I PASOWANIE UCZNIÓW.

Dzień 13.10.2016r. był podwójnym świętem w Szkole Podstawowej w Stróżnej. W tym dniu odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klasy pierwszej, uczczono również Dzień Edukacji Narodowej. Uroczystość pasowania jest dniem bardzo ważnym w życiu każdego dziecka, ponieważ zostaje ono przyjęte do społeczności  szkolnej. Ten niezwykły nastrój udzielił się pierwszoklasistom także w tym roku. Dzieci pod kierunkiem wychowawczyni pani Joanny Purgal zaprezentowały przygotowane wiersze i piosenki,  pochwaliły się również zdobytą wiedzą. Po części  artystycznej nastąpiła najważniejsza chwila: ślubowanie. Słowa z aktu ślubowania uczniowie powtarzali za panem Dyrektorem, który symbolicznym ołówkiem dokonał pasowania. Na zakończenie wychowawczyni wręczyła dzieciom pamiątkowe dyplomy, a rodzice drobne upominki.

W drugiej części uroczystości pan Dyrektor złożył nauczycielom i pracownikom szkoły podziękowania  szkoły  podziękowania za trud włożony w edukację i wychowanie uczniów, przekazał także życzenia od pana Burmistrza. W części artystycznej przygotowanej pod kierunkiem pana T. Taraska i pani R. Chmielowskiej, uczniowie zaprezentowali humorystyczne przedstawienie pt. „Nauczyciel z kasą”. W żartobliwy sposób  przedstawiono nauczycielom oryginalne stroje, stosowane do danego przedmiotu. Przedstawienie zostało przyjęte z wielkim entuzjazmem zarówno przez nauczycieli jak i pozostałych uczniów.

Na zakończenie uroczystości przedstawicielki Rady Rodziców złożyły nauczycielom życzenia: zdrowia, wytrwałości, satysfakcji i dalszych sukcesów w pracy zawodowej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *