Dzień Edukacji Narodowej

W dniu 13 października odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Część artystyczną przygotowali uczniowie klasy szóstej pod kierunkiem pani Izabeli Myśliwiec. Przygotowali humorystyczne przedstawienie oraz wiele ciekawych wierszy i piosenek. Uczniowie zapoznali obecnych gości z instrukcją odróżniania nauczyciela od uczniów. Aby nauczyciele i uczniowie zrozumieli dokładnie różnice miedzy uczniem a nauczycielem zaprezentowali pokaz mody nauczycielskiej pt: „Wszystko dla nauczycieli”.

Przedstawiciele firmy „Absurd & Company” pod hasłem: „Z nami łatwiej”, „z nami  raźniej”, „z nami wygodniej” przedstawili kilka strojów bez których nowoczesny nauczyciel podążający drogą rozwoju zawodowego w burzliwych czasach reformy oświatowej wprost nie może się obyć. Nauczyciele prezentowane stroje mogli zamówić w promocyjnych cenach przystosowanych do możliwości każdej nauczycielskiej kieszeni.
W dniu dzisiejszym kreacje były sprzedawane za kilkadziesiąt nauczycielskich uśmiechów pedagogicznych. Przedstawiciele firmy zapewniali, iż niepowtarzalne stroje spełnią oczekiwania nauczycieli i zyskają powszechną aprobatę. Z  zaprezentowanych strojów mogli skorzystać nauczyciele matematyki, którzy jak przedstawili prezenterzy znajdują się w czynnej służbie u królowej nauk dlatego każdego matematyka musi zdobić odpowiednie nakrycie głowy w postaci korony. Bardzo funkcjonalny strój został zaprezentowany dla nauczyciele przyrody, który zdobył wyróżnienie w konkursie „Czas dla zielonych” i oczywiście kolor stroju jest kolorem nadziei na „lepsze jutro oświaty polskiej”. Finezyjny kapelusz, który powinien zdobić głowę każdego przyrodnika jest miernikiem kwitnienia wiedzy przyrodniczej w klasie oraz doskonale chroni on głowę nauczyciela przed szkodliwym działaniem dziury ozonowej. Bardzo ważnym dodatkiem są kalosze, które zostały zaprojektowane przez firmę „Andersen i spółka”, obuwie te pozwolą robić siedmiomilowe kroki w szerzeniu ekologii, ale również umożliwią bezpieczne poruszanie się każdemu przyrodnikowi po grząskim gruncie przeładowanych programów nauczania. Strój  nauczyciela historii  jest jego naturalnym sprzymierzeńcem i sojusznikiem w nawiązywaniu do przeszłości. Uzupełnieniem stroju jest podręczna łopatka, która ułatwia dokopywanie się do archeologicznych pokładów uczniowskiej wiedzy, gdy oczywiście inne sposoby już zawiodą. Hitem sezonu był strój zaprezentowany dla nauczyciela bibliotekarza. Składał się on z obszernej spódnicy zaopatrzonej w wygodne kieszenie, dzięki którym bibliotekarz ma zawsze przy sobie ukochane książki. Głowę nauczyciel zdobi przepiękny kapelusz zaopatrzony w antenę, dzięki której każdy bibliotekarz ma bezpośredni dostęp do Internetu. Dla nauczyciela polonisty był przedstawiony strój klasyczny o wdzięcznej nazwie: „zaślubiny z zawodem”. Kreacja ślubna, która ma anielsko baśniowy charakter, co podkreśla anielska cierpliwość nauczyciela polonisty w wysłuchiwaniu uczniowskich bajek na temat przeczytanych  lektur. Biel sukni synchronizuje z bielą nienapisanych jeszcze wypracowań. Strój nauczyciela uzupełnia miotełka do wymiatania błędów ortograficznych z uczniowskich zeszytów. O tym, że obcowanie z literaturą dodaje skrzydeł świadczy tył sukni. Nauczyciel ma możliwość swobodnego umieszczania tu tekstów z omawianej lektury, czym podnosi znajomość jej wśród swoich uczniów.

Po przedstawieniu pani Alicja Rodak ,dyrektor szkoły na ręce nauczycieli złożyła serdeczne podziękowanie za trud i wysiłek wkładany w kształtowanie młodych charakterów, troskę o wychowanie i edukację dzieci. Złożyła również  życzenia w imieniu swoim i Burmistrza Gminy Wacława Ligęzy. Jak co roku, nauczyciele otrzymali życzenia i słodkie upominki od Rady Rodziców.  Na zakończenie uczniowie dołączyli się do życzeń wręczając  drobne upominki. Uroczystość przebiegała w miłej i serdecznej atmosferze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *