Dzień Dziecka na biało-czerwono w SP Wilczyska

Radując się szczęśliwym dzieciństwem  w  wolnej Polsce,  dnia 4 czerwca br. uczniowie  Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Wilczyskach obchodzili swoje święto. Ta uroczystość swym programem wpisała się w  100-lecia odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę. Pierwsza część rozpoczęła się od konkursu historycznego na temat życia i działalności Józefa Piłsudskiego. Do rywalizacji stanęły drużyny z klas 4-8, wygrały po dogrywce uczennice reprezentujące kl.5. W części artystycznej zespół wokalny „Stokrotki” i solistki  zaprezentowały pieśni patriotyczne, a następnie wystąpili zwycięscy szkolnego konkursu recytatorskiego. Przedszkolaki wspólnie tworzyły historyjkę obrazkową „Moja Polska”.

Zajęcia na boisku szkolnym rozpoczęto od sesji zdjęciowej uczniów- oczywiście w dominujących biało-czerwonych barwach. Później nadszedł czas  na współzawodnictwo poszczególnych  grup wiekowych w biegach.

Ostatnia część była ucztą dla ciała-  to przeprowadzone w szkole zajęcia kulinarne w ramach akcji „Trzymaj formę”, a w przedszkolu samodzielne przygotowywanie kanapek piknikowych spożytych później w plenerze.