Dzień Babci i Dziadka

W dzisiejszym świecie w wielu rodzinach to właśnie dziadkowie zaspokajają u dziecka potrzebę bezpieczeństwa, bliskości i miłości. Babcia i Dziadek są źródłem wsparcia w przeżywanych problemach u dzieci, mają wiele czułości, serdecznej troski, przywiązania a nawet poświęcenia. Wnuki odwzajemniają tę miłość, a Dzień Babci i Dziadka jest szczególną okazją aby to okazać.

22 stycznia w bobowskim przedszkolu sala zapełniła się zaproszonymi Babciami i Dziadkami. Przedszkolaki zaprezentowały „Jasełka”, składały życzenia w wierszach i piosenkach, odbyło się tradycyjnie „Kolędowanie”, a także występy taneczne.

Upominkami dla Babci i Dziadka były czerwone serca wykonane z ozdobnej tektury, a także słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Miłym akcentem uroczystości były zabawy muzyczno-taneczne z Babcią i Dziadkiem.

Zorganizowanie takiej uroczystości ma wiele walorów. Poza głównym celem jakim jest okazywanie miłości bliskim i rozwijanie więzi rodzinnej, uroczystość ta uaktywniła nawet najbardziej nieśmiałych uczestników. Uśmiech na twarzach dzieci i zaproszonych gości, słowa uznania i podziękowania za wspaniałą uroczystość jest największą zaś nagrodą dla nauczycielek przedszkola.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *