Chrystus Zmartwychwstał!

„Otrzyjcie już łzy płaczący,

żale z serca wyzujcie.

Wszyscy w Chrystusa wierzący,

weselcie się, radujcie….”

Wielkanoc to najważniejsze święto w naszej chrześcijańskiej tradycji.W czasach, gdy człowiek skłonny jest skupiać się raczej na zewnętrznej oprawie tych świąt, warto zwrócić myśl ku temu, co w nich najistotniejsze i zachęcić dzieci do refleksji nad męką i śmiercią Chrystusa i nad triumfem zmartwychwstania.Aby wprowadzić wszystkich w ten radosny okres Świąt Zmartwychwstania Pańskiego w dniu 16 kwietnia 2014r. odbył się uroczysty apel przygotowany przez uczniów klasy V pod kierunkiem pani Dyrektor Alicji Rodak. Program podkreślał znaczenie czasu wielkopostnego w życiu każdego człowieka, czasu, w którym dokonuje się ożywienie wiary, nadziei i miłości. Następnie uczniowie klasy VI przypomnieli tradycje i zwyczaje związane ze Świętami Wielkanocnymi oraz symbolikę produktów, które przygotowujemy do święconki. 

Dyrektor szkoły z okazji Zmartwychwstania Pańskiego życzyła, aby w sercach, rodzinach i domach zagościła radość, wzajemna życzliwość i wielka nadzieja odradzającego się życia. Aby Zmartwychwstały Chrystus, który niesie odrodzenie duchowe napełnił spokojem i dał siłę w pokonywaniu trudności, która pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość.

„Niech radość przeżywania Świąt Zmartwychwstania Pańskiego w gronie rodzinnym, wypełniona będzie wzajemnym szacunkiem i życzliwością. Niech Jezus Zmartwychwstały będzie waszą mocą i siłą na każdy dzień. Niech te święta będą pełne wiary, nadziei i miłości, pełne radosnego nastroju, a także pełne serdecznych spotkań w gronie najbliższej rodziny i przyjaciół. Wesołego Alleluja!”– życzył Ksiądz Proboszcz Piotr Pośliński.

Na zakończenie uroczystości uczniowie wręczyli Gronu Pedagogicznemu oraz pracownikom szkoły ręcznie wykonane stroiki świąteczne. Dzieci otrzymały czekoladowe jajeczka oraz świąteczne kartki z życzeniami dla rodziców. Po uroczystości przedstawiciele uczniowskiej społeczności ze świątecznymi życzeniami udali się do Urzędu Gminy, Banku Spółdzielczego i  ZEAS-u w Bobowej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *