Burmistrz Wacław Ligęza „Pasjonatem Sportowej Polski”

Burmistrz Bobowej Wacław Ligęza, podczas uroczystej gali Sportowej Polski, która odbyła się 25 października 2017 r. w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie, został uhonorowany medalem i tytułem „Pasjonat Sportowej Polski”.

Tytuł „Pasjonata Sportowej Polski” przyznawany jest na ogólnopolskim forum osobom, które budują sportowe oblicze gmin, promują sport i rekreację oraz zachęcają do uprawiania zdrowego stylu życia. Pasjonat Sportowej Polski to osoba, która poprzez swoją pracę zawodową i działalność społeczną przyczynia się do upowszechniania kultury fizycznej, działa na rzecz sportu dzieci i młodzieży, aktywizuje inne środowiska, a poprzez swoje działania jest wzorem i autorytetem dla mieszkańców, uczniów i sportowców.

Medal przekazał burmistrzowi znany komentator sportowy Przemysław Babiarz, natomiast pamiątkowy dyplom wręczył mistrz świata i Europy oraz wicemistrz olimpijski w Zapasach Andrzej Supron.

W trakcie ceremonii wręczenia medali i dyplomów wymieniono inicjatywy podjęte przez burmistrza Wacława Ligęzę, które zaowocowały przyznaniem tytułu „Pasjonat Sportowej Polski”. Podczas prezentacji wskazano, że burmistrz Bobowej od samego początku postawił na rozwój sportu, rozbudowując systematycznie bazę sportową w gminie. Wśród przykładowych działań wymieniono:

  • budowę hali widowiskowo-sportowej w Bobowej za 5,5 miliona złotych,
  • rozbudowę bazy sportowej przy każdej szkole za 3 miliony złotych, zaznaczono, że był to ewenement na skalę nie tylko województwa małopolskiego, ale i na cały kraj,
  • budowę hal sportowych przy szkołach w Siedliskach i Jankowej za ponad 2 miliony złotych,
  • modernizację stadionu miejskiego w Bobowej za blisko 2 miliony złotych,
  • budowę siłowni zewnętrznych oraz placów zabaw w każdej miejscowości za około milion złotych.

Poinformowano także o ambitnych planach burmistrza Bobowej na najbliższe lata, czyli o budowie kompleksu rekreacyjno-turystycznego na 6 hektarach gruntu pozyskanego nieodpłatnie od ANR.

Burmistrz w tym dniu nie krył zadowolenia, że Bobowa przebiła się w szerokim świecie sportowców. Podczas krótkiego briefingu zapewnił, że wszystkie podejmowane przez niego działania są efektem troski o dobro mieszkańców, również w aspekcie zdrowia i sportu. Burmistrz nie omieszkał także zaprosić osobowości ze świata sportu do pięknej Gminy Bobowa.