Bożena Tabiś – nauczycielka z Przedszkola Samorządowego w Bobowej laureatką plebiscytu „Gazety Krakowskiej” i „Dziennika Polskiego”

Plebiscyt „Przedszkole na medal” i „Nauczyciel Przedszkola Roku” trwał od 16 kwietnia do 31 maja 2019 roku i w tym czasie, poprzez głosowanie, wyłoniono laureatów – Przedszkola Roku oraz Nauczycieli Przedszkoli Roku – z Krakowa, Tarnowa i Nowego Sącza, a także z wszystkich powiatów województwa małopolskiego.

Nauczycielka – Bożena Tabiś zajęła III miejsce w powiecie gorlickim w kategorii „Nauczyciel Przedszkola Roku 2019”, a Przedszkole Samorządowe w Bobowej – VI miejsce w powiecie, w kategorii „Przedszkole na medal 2019”!
Do plebiscytu została zgłoszona przez Rodziców.

Podczas Uroczystej Gali, która odbyła się 7 czerwca 2019 roku w auli głównej Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie wręczono dyplomy oraz nagrody wszystkim laureatom.

„…Honorowym patronem plebiscytu był prof. Kazimierz Karolczak, rektor Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Podczas gali władze uczelni reprezentowali: prorektor ds. kształcenia UP prof. Bogusław Skowronek, a także prorektor ds. rozwoju prof. UP Robert Stawarz. – Powodów do radości jest dziś wiele. Wszyscy nauczyciele obecni na tej auli tworzą wspólnotę dydaktyczną, którą łączy świadomość tego, jak ważna jest edukacja wczesnoszkolna – podkreślał podczas uroczystości prof. Bogusław Skowronek. Pamiątkowe dyplomy laureatom wręczali: Piotr Rąpalski, zastępca redaktora naczelnego „Gazety Krakowskiej” i „Dziennika Polskiego” oraz Dariusz Kołacz, wiceprezes oddziału Polska Press w Krakowie. – To już tradycja, że z okazji plebiscytu Przedszkole na Medal spotykamy się w gmachu Uniwersytetu Pedagogicznego. Bardzo się cieszę, że jesteśmy tu dziś razem, szczególnie w tak trudnym dla edukacji roku. Chciałbym podziękować wszystkim za udział w naszej akcji i pogratulować laureatom – mówił Dariusz Kołacz…” „…To dla nas radość, zaszczyt i przyjemność gościć najlepszych nauczycieli z Małopolski – zwrócił się do zgromadzonej publiczności prof. UP Robert Stawarz…” – pisze o Uroczystej Gali w czwartkowym dodatku „Gazeta Krakowska” i „Dziennik Polski”.

„Już sama nominacja do plebiscytu jest dla mnie wyróżnieniem, a udział w Uroczystej Gali w Krakowie jest dla mnie kolejnym nowym, miłym doświadczeniem.
Oddane na mnie głosy – za które serdecznie dziękuję – oraz gratulacje i otrzymany dyplom utwierdza mnie
w przekonaniu, że moja praca jest efektywna , doceniana i potrzebna.
Jestem nauczycielem zaangażowanym w swoją pracę i poszukuję okazji do działania i inspiracji. Podejmowane działania i ich rezultaty przynoszą mi wiele satysfakcji i motywacji do dalszej pracy.
Głosy rodziców, słowa uznania, podziękowania są dla mnie największą nagrodą. Wsparcie Pani Dyrektor – Bożeny Płazińskiej i bardzo dobra współpraca z pozostałymi nauczycielami naszego przedszkola przekłada się na miłą atmosferę w placówce i chęć działania w celu podnoszenia jakości pracy przedszkola” – mówi nauczycielka.