Bóg się rodzi…

Święta Bożego Narodzenia to czas radości, nadziei i okazja dla wszystkich, by odczuć wspólnotę, połączyć się myślami, życzeniami i serdecznym uśmiechem. Z tej okazji 20 grudnia 2017 r. w Szkole Podstawowej w Jankowej odbył się uroczysty apel.

Na wstępie dyrektor Pani Alicja Rodak wprowadziła wszystkich zebranych w podniosły, świąteczny nastrój. Następnie rozpoczęła się część artystyczna. Uczniowie klasy siódmej przypomnieli tradycje i obyczaje związane z Bożym Narodzeniem, a szkolny chór przy akompaniamencie instrumentów cudownie zaśpiewał kolędy. Na zakończenie części artystycznej przewodniczący Samorządu Uczniowskiego złożył życzenia świąteczne, a jego koledzy wręczyli pracownikom szkoły upominki.

Następnie Pani dyrektor złożyła serdeczne życzenia świąteczne i noworoczne dla nas, naszych rodzin i nauczycieli oraz przekazała głos Ks. Piotrowi Poślińskiemu, który także życzył wszystkim zdrowych i pogodnych świąt. Równie Rada Rodziców obdarowała pracowników szkoły miłymi, świątecznymi życzeniami i  pachnącymi pierniczkami.

21 grudnia odbyły się klasowe spotkania wigilijne. Rozpoczęły się wspólną modlitwą, a następnie odczytaniem fragmentu Ewangelii i odśpiewaniem kolędy. Wychowawcy i uczniowie złożyli sobie życzenia, przełamali się opłatkiem. Tradycyjnie po opłatku wszyscy zasiedli do wieczerzy i delektowali się potrawami, przygotowanymi przez uczniów i ich rodziców oraz wspólnie kolędowali.