Bal karnawałowy w Przedszkolu Samorządowym w Bobowej

Przepiękny wystrój sali, balony, serpentyny, kolorowe kostiumy, wspaniała muzyka oraz cała masa uśmiechniętych
i zadowolonych przedszkolaków  – tak w skrócie można opisać to, co wydarzyło się 1 lutego w Przedszkolu Samorządowym w Bobowej.

Właśnie w tym dniu, dzieci uczestniczyły w przygotowanym przez wychowawczynie balu karnawałowym. Tegoroczny bal odbył się pod hasłem „W krainie tańca”, w związku z prowadzoną w przedszkolu innowacją pedagogiczną „Muzyka, taniec, rytm”.

Po uroczystym otwarciu balu przez panią Dyrektor,  przedszkolaki „kolorowym karnawałowym korowodem” wkroczyły na salę balową i rozpoczęła się uroczysta prezentacja strojów. Każdy uczestnik balu miał okazję poczuć się, jak gwiazda i zaprezentować swój kostium. Na balu obok księżniczek, wróżek, rycerzy, żołnierzy, strażaków, piratów, Spider-Manów pojawiły się także bajkowe postacie: Myszka Miki  i Smok czy Jednorożec. Po wielkiej prezentacji strojów rozpoczęły się tańce . Przedszkolaki przekłuwając „balon niespodziankę” losowały taniec, a następnie przy dźwiękach skocznej i rytmicznej muzyki wykonywały określony układ taneczny. Nie zabrakło: „Gummy Bear”, „Toca – toca”, „Despacito”, „Gangnam style”, „Macareny” czy „Kaczuszek”.

Jak na każdym karnawałowym balu nie zabrakło również swobodnych tańców i konkursów. Wychowawczynie przygotowały dla dzieci między innymi: taniec z balonikiem, taniec na gazecie, taniec z krzesełkami. Wspólna zabawa przyniosła przedszkolakom wiele radości.

W trakcie karnawałowych szaleństw można było posilić się przygotowaną przez rodziców słodką niespodzianką i napić pysznego soczku.

Kolejny bal karnawałowy już za rok.