Awans do 1/8 Pucharu Mistrzostw Polski ZPRP piłkarek ręcznych z Wilczysk

W dniach 26-28 kwietnia 2019, piłkarki ręczne z Wilczysk wygrały Turniej 1/16 Pucharu ZPRP. Turniej jest kontynuacją rozgrywek ligowych w których szczypiornistki z Wilczysk zdobyły mistrzostwo województwa w sezonie 2018/2019 .  Organizatorem 1/16 pucharu ZPRP był klub mistrza województwa podkarpackiego UKS Gem Posada Górna. Turniej był pełen sportowych emocji, dziewczęta z Wilczysk jak zawsze walczyły od pierwszej do ostatniej minuty.

Wszystkie rozegrane mecze przez drużynę z Wilczysk zakończyły się na korzyść „naszych” piłkarek.

Wyniki poszczególnych spotkań:

 

UKS Sęp Wilczyska – KMKS Kraśnik 28:26

UKS Sęp Wilczyska – MMKS Jutrzenka Płock 29:19

UKS Sęp Wilczyska – UKS Gem Posada Górna 26:18

 

Skład drużyny z Wilczysk:

Aleksandra Zabielny, Izabela Skrzypek, Laura Skrzypek, Magdalena Serafin, Monika Gruca, Justyna Gryzło, Natalia Tokarz, Gabriela Steinhoff, Jolanta Brończyk, Magdalena Jurek, Julia Ligęza, Patrycja Święs, Marcelina Nowak.

 

„Bardzo się cieszę z osiągniętego wyniku, warto było walczyć gdyż mistrz turnieju uzyskiwał prawo organizacji kolejnego szczebla rozgrywek  1/8 Pucharu ZPRP. Już w ten weekend w dniach 10-12 maj 2019 odbędą się w Bobowej rozgrywki 1/8 Pucharu Polski. Do Bobowej przyjadą topowe drużyny z Polski takie jak: MKS SMS Szczecin, MTS Kwidzyn i UKS Nowa Karczma.  Chcę jeszcze nawiązać do turnieju z Podkarpacia. Dziękuję dziewczętom za podjętą walkę i hart ducha. Turniej choć wygrany nie był łatwy, szczególnie gdy w 3 minucie w ostatnim meczu kontuzji uległa czołowa zawodniczka Gabriela Steinhoff, dziewczęta zwycięstwo w ostatnim meczu dedykowały właśnie kontuzjowanej Gabrysi. W tym miejscu chcę serdecznie podziękować rodzicom, dyrekcji SP w Wilczyskach Pani Barbarze Włodarz, byłemu dyrektorowi SP w Wilczyskach Panu Wisławowi Tarasek, przyjaciołom którzy przybyli do Posady Górnej kibicować drużynie. Są to bardzo mile momenty gdy na trybunach najbliżsi zagrzewają do walki swoje dzieci, miłą niespodziankę zawodniczkom zrobił Burmistrz Bobowej Pan Wacław Ligęza, który mimo nawału obowiązków znalazł czas by osobiście kibicować drużynie.”- słowa trenera UKS „Sęp” Wilczyska Zbigniewa Ligęza.

 

Dziewczętom z Wilczysk serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia na kolejnym etapie.

 

Zapraszamy na halę  sportową przy SP w Bobowej 10-12 maj 2019 na 1/8 Pucharu Mistrzostw Polski ZPRP, by kibicować i zagrzewać do walki „Wilczyce” z Wilczysk.

 

Harmonogram gier 1/8 Pucharu Mistrzostw Polski organizowanego w Bobowej

 

10 maj 2019 (piątek)

godzina 17:30    MKS SKS Szczecin –  MTS Kwidzyn

godzina 19:00    UKS Sęp Wilczyska – UKS Nowa Karczma

11 maj 2019 (sobota)

godzina 17:30    UKS Nowa Karczma – MKS SKS Szczecin

godzina 19:00    UKS Sęp Wilczyska – MTS Kwidzyn

12 maj 2019 (niedziela)

Godzina 10:30   MTS Kwidzyn – UKS Nowa Karczma

godzina 12:00    UKS Sęp Wilczyska – MKS SKS Szczecin