Podsumowanie zebrań sprawozdawczych OSP

Za nami zebrania sprawozdawcze we wszystkich jednostkach OSP na terenie Miasta i Gminy Bobowa. Wzięło w nich udział blisko 200  strażaków. We wszystkich uczestniczyli :

Burmistrz -Wacław Ligęza
Prezes Zarządu Gminnego OSP RP w Bobowej- Tarasek Tomasz
Komendant Gminny -Włodzimierz Mucha

Na  tegorocznych zebraniach gościliśmy również Prezesa Powiatowego Krzysztofa Kosibe oraz przedstawicieli PSP z Gorlic. Podczas zebrań wręczono wyróżniającym się strażakom medale za zasługi dla pożarnictwa. Na zebraniach poruszono wiele kwestii dotyczących funkcjonowania OSP oraz dokonano podsumowań za rok ubiegły. Wyrażono podziękowania dla Pana Burmistrza i władz samorządowych za wspieranie strażaków ochotników w kwestiach finansowania bieżącej działalności oraz zakupów nowych samochodów, budowy i wyposażenia remiz.

W ubiegłym roku został zakupiony kolejny samochód dla OSP Siedliska, opracowany projekt na budowę Domu Kultury i remizy OSP w Jankowej, zamieniona działka pod  budowę remizy w Sędziszowej. Druhowie z Bobowej obchodzili jubileusz 120- lecia istnienia, strażacy systematycznie podnosili swoje kwalifikacje uczestnicząc w szkoleniach i kursach, młodzież brała udział w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej.

Przeprowadziliśmy manewry gminne, turniej piłkarski o puchar burmistrza. Strażacy pomagali w organizacji festynów, zabaw, uczestniczyli z pocztami sztandarowymi podczas uroczystości państwowych , kościelnych i samorządowych.

Obecnośc na zebraniach władz powiatowych, gminnych , dyrektorów szkół, radnych , sołtysów , księży cieszy i mobilizuje do dalszej aktywnej pracy na rzecz mieszkańców Gminy Bobowa.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *